Говедски појадок

Стерилизиран производ од иситнето месо.

Состав: Говедско месо II категорија (мин. 55%), пилешко месо (мин 10 %), скроб (макс 4%), соини протеини, нитритна сол (<2%), стабилизатор Е451, појачувач на вкус Е621, конзерванс Е250, лук, бибер, белковини (мин.10%), зачини.

Clear

Опис

Енергетска вредност: 773KJ/186Kcal/100гр, масти 14.8гр, заситени масти 5.52 гр, јаглехидрати 1.8, шеќери 0.4гр, сол 1.65гр, вода 65%, содржина на колаген во протеин 11.9%, колаген во протеин од месо 1.36%.

Нето: 150g

Да се чува на суво место до 25°C.

Се конзумира во рок на 24 часа по отворање.

Доколку производот е подуен, истиот не е за употреба.

Рокот на употреба е означен на амбалажата.

Произведува и полни:

Обелиск Корп Дооел,

Криви Дол ББ,

Северна Македонија